5 Mart 2013 Salı

ESSENCE FİX AND MATTE TRANSLUCENT LOOSE POWDER - SABİTLEYİCİ VE MATLAŞTIRICI TRANSPARAN PUDRA....

 Merhabalar

Essence ürünlerinin neredeyse hepsini denedim.İçlerin de memnun kalmadığım nadirdir.Memnun kalmadığım ürünler biri de transparan pudrası.
Ürünün tanıtımı oldukça başarılı keşke anlatımların aynısı çıksaydı :/

- Tozutma problemi fazlasıyla var.Açarken kapatırken ve uygularken olabildiğince dikkatli olmak lazım,
- Yapısı oldukça ince ve cilt tonumu eşitlemiyor,
- Sözde transparan olan bir pudra, fazla kaçırdığınız an yüzünüz bembeyaz oluyor. Çok az miktarda uygulama yapılmalı,
- Ürünü dökmek  için yapılan delikler oldukça büyük ve fazlaca ürün kapağa dökülüyor (Bir sonraki resimde görüleceği gibi)
- Pudranın en olumlu yanı ise matlaştırması , yüzünüzde parlama noktalarına uygulandığın da gün boyunca matlık hakim oluyor.

İçeriğini merak edenler için ;Bir kez çantamda taşıdığım pudramın hazin sonu.Kapağını açarken ki halimi düşünmek bile istemezsiniz :)


Fazlaca uygulandığın da yüzünüz alacağı renk ;(Biraz abartılmış hali :P )Pudrayı dikkatli uyguladıktan sonra başarılı sonuç elde edilebilir.Fakat bir hanımlar bu kadar uğraşı çeker miyiz bilmiyorum.Matlık isteyenlere ise şiddetle tavsiye ederim. 

Fiyat; 12.99 TL (Oldukça da bereketli bir pudra)

Sevgiler..

3 yorum:

  1. ben de almıştım ama elimde henüz dior'un fix-matte pudrası olduğu için kapağını açmadım bile. Diora ucuz alternatif diye düşünüp almıştım.. bir açıp deneyeyim bakalım..

    YanıtlaSil
  2. ben flormar'ın loose powder'ını aldım, tozutma onda da var malesef, ama delikler nispeten küçük, üstte de küçük pufu olduğu için dağılma şoku henüz yaşanmadı :) flormar üç renk seçeneği sunmuş, en açık rengini transparan diye veriyorlar, gerçekten de renk değişikliği yapmıyor sadece matlık veriyor, makyaj bitirici ve sabitleyici olarak kullanılabilir. bir de art deco'nun çok benzer bir lp'si var, fiyat olarak essence'in iki katı, onda da gözüm kaldı, ama dediğin gibi çok bereketli bu pudralar, olur da on yıl sonra falan biterse art deco alırım artık :)

    YanıtlaSil
  3. Essence'nin compact pudrasını denedin mi peki sun club serisinden ben ondan cok memnun kalmıştım :)

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...